Bachotek – wrzesień 2020

Na początku września członkowie TPChUW i chórzyści Amici Canentes zorganizowali  tradycyjnie kilkudniowy wyjazd do Bachotka, z udziałem naszych Dyrygentów. Oprócz regat kajakowych, śpiewów przy ognisku i leśnych wypraw odbył się, jak co roku, koncert podczas Mszy w Kościele w Pokrzydowie. (M.P.)


 

Wyjazd do Szklarskiej Poręby – lipiec 2020

Mimo odwołania dorocznego Festiwalu Muzycznego z powodu pandemii, grupa miłośników Szklarskiej Poręby wyruszyła (prywatnie) do Królowej Karkonoszy, w celach turystycznych, muzycznych i integracyjnych, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nie zabrakło atrakcyjnych wycieczek. W tym roku odwiedziliśmy Liberec z jego urokliwym ZOO, zaśpiewaliśmy „Breve Regnum” w Zamku Czocha, zwiedziliśmy dwie huty szkła, a podczas pieszych wycieczek, podziwialiśmy uroki karkonoskiej przyrody. Frekwencja na wszystkich imprezach była niemal 100% (mimo, że wyjazd był „prywatny”) Na próbach prowadzonych przez naszych Dyrygentów oraz na spotkaniu ogniskowym przypominano tegoroczny lekki repertuar świecki. Opracowano też projekt śpiewnika turystycznego Amici. (M.P.)


Przedwakacyjne Spotkanie Śpiewających Przyjaciół – 17 czerwca 2020

Chór Amici Canentes pod dyr. Iliny Sawickiej i Jerzego Sawickiego od kwietnia do połowy czerwca 2020 prowadził cotygodniowe próby online, pracując nad nowym repertuarem.
Na ostatnim przed wakacjami, otwartym spotkaniu zaśpiewaliśmy naszym Gościom kilka ulubionych piosenek, przeplatanych poezją o tematyce wakacyjnej, z nadzieją na udane urlopy  i miłe spotkanie w nowym sezonie artystycznym. (M.L.)


 

 Urodzinowe spotkanie Śpiewających Przyjaciół - 17 maja 2020

Dziękujemy bardzo za wspólne świętowanie jubileuszu 20-lecia Towarzystwa Przyjaciół Chóru UW! Dziękujemy za wszelkie przemiłe życzenia i muzyczno-poetyckie prezenty - cieszymy się ogromnie, że mogliśmy spędzić ten wyjątkowy czas razem.

Zarząd TPChUW oraz Dyrygenci: Ilina Sawicka i Jerzy Sawicki

 

 


 

Zamieszczamy folder Chóru Amici Canentes 2020

 


Oprawa muzyczna Mszy św. w Kościele św. Anny w Warszawie

- 8 marca 2020

8 marca br. Chór Amici Canentes pod dyr. Iliny Sawickiej zapewnił oprawę muzyczną Mszy św. w intencji Śp Victorii Jankowskiej, harfistki, studentki UMFC, w siódmą rocznicę jej śmierci. Chór wykonał następujące utwory: "Ach, mój niebieski Panie" Wacława z Szamotuł, "Triswiatoje" I. Denisowej, "Ego sum panis vivus" P. Tabakiernika, "Ave Maris Stella" P. Dorosza, "Już Cię żegnam" w opr. A. Nikodemowicza oraz "Stabat Mater" Z. Kodalya.


 

Koncert w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe -

21 stycznia 2020

Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszego koncertu kolęd:

https://www.facebook.com/AmiciCanentes/videos/262013804781785/

 


 Koncert w Pruszkowie w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 19 stycznia 2020

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występu.

 

 


Spotkanie noworoczne - 18 stycznia 2020

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

 

 


 Uroczystość św. Łucji w Domu Polonii - 2019

14 grudnia 2019 r. w Domu Polonii przy ul. Krakowskie Przedmieście 64 w Warszawie odbyła się uroczystość św. Łucji zorganizowana przez Towarzystwo Polsko-Szwedzkie oraz Zrzeszenie Organizacji Polonijnych w Szwecji. Chór Amici Canentes, wraz z orszakiem, zaśpiewał szwedzkie pieśni o tematyce bożonarodzeniowej oraz wykonał kilka kolęd polskich i zagranicznych. Chórem dyrygowała Ilina Sawicka.

Więcej informacji można znaleźć w dziale Piszemy.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia z uroczystości, których autorem jest Stanisław Godula.

 

 


 Festiwal Varsovia Cantat 2019

16 listopada 2019 r. braliśmy udział w XIV Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Varsovia Cantat. Uczestniczyliśmy w tym konkursie po raz trzeci - tym razem w kategorii „S”- chóry senioralne. Dyrygował nami Jerzy Sawicki.
Wykonaliśmy następujące utwory:
1. Wacław z Szamotuł - Alleluja
2. Opr. Stanisław Rożdżyński - Oj, nasi jadą
3. Piotr Dorosz - Usypianka
4.Tadeusz Mayzner - Dysc
W naszej kategorii występowało 9 chórów. Międzynarodowe jury w składzie:
1. Prof. Romuald Twardowski - Polska (przewodniczący)
2. Prof. Bernhard Gfrerer - Austria
3. Damijan Mocnik - Słowenia
4. Agnes Gerenday - Węgry
5. Marcin Cmiel - Polska
przyznało nam III nagrodę. I miejsce zdobył Chór Wychowanków Harcmistrza Władysława Skoraczewskiego „Jubilus”, II - Chór „Gaude Vitae” ze Stalowej Woli.

Poniżej zamieszczamy dyplom. A tutaj można zobaczyć zdjęcia z występu.

Maria Paczkowska

 


 

Turniej Trzech Towarzystw w Mölkky

W sobotę 5 października w siedzibie Towarzystwa Polska-Finlandia odbył się Turniej Trzech Towarzystw w Mölkky, która to gra staje się już powoli narodową grą nie tylko Finów, ale i członków TPChUW, oczywiście zaraz po Rummikubie. Do udziału w Turnieju Towarzystwo Polska-Finlandia zaprosiło zaprzyjaźnione towarzystwa: Polsko-Szwedzkie oraz najliczniej przybyłe tego dnia Towarzystwo Przyjaciół Chóru UW z chórem Amici Canentes.
W ramach rozgrzewki przed właściwymi zawodami odbyły się rozgrywki indywidualne, w których, ku największemu zaskoczeniu zwycięzcy, triumfował Olek. Drugie miejsce zajęła Zala, a trzecie Simo z grona gospodarzy.
Po niezaprzeczalnym wysiłku, jakim jest rzucanie drewnianym klockiem do celu (oraz zbieranie i ustawianie tych trafionych) nastąpił czas na regenerację przy grillu i fińskiej kawie, której spożycie w Finlandii stawia ją na pierwszym miejscu listy światowej (z krajów nordyckich najsłabiej pod tym względem wypada plasująca się na 6 miejscu Szwecja). Poza kawą doskonale rozgrzewała nalewka dereniowa sporządzona przez naszą chórzystkę Beatę. Przy smacznym jedzeniu i w miłej atmosferze udało nam się przeczekać przelotne opady deszczu i powrócić do gry, tym razem już w drużynach w składzie:
TPChUW - Beata i Olek
TP-S - Zala i Iza B.
TP-F - Jukka i Marceli
TP-F 2 - Dorota i Simo
Po zaciętej walce i jeszcze bardziej zaciętej próbie ustalenia zasad rywalizacji drużynowej, na najwyższym stopniu podium stanęła dwójka dowodzona przez Jukkę. Zaraz za nimi uplasowało się TP-S, a potem TPChUW, wspierane przez dzielnie kibicującą Grażynę N., która dała się namówić na przerwę w zbieraniu kasztanów.
Dzień spędzony na Jazdowie, mimo typowo jesiennej pogody, był bardzo udany i sprzyjał międzytowarzyskiej integracji, którą w podobnych okolicznościach planujemy kontynuować wiosną.

Izabela Borzym