Ś.P. Kazimierz Burchard był zawodowo artystą Chóru Filharmonii Narodowej i nauczycielem muzyki. Pełnił też funkcję przewodniczącego Międzynarodowej Fundacji Promocji Muzyki Polskiej. 

W naszych czasach studenckich był instruktorem i zastępcą dyrygenta w Chórze Akademickim UW. Był wieloletnim zasłużonym współpracownikiem tego zespołu. Muzyka chóralna stanowiła jego wielką pasję i wyzwanie, a jej upowszechnianie traktował jako swoistą misję. 

Gdy w 2000 roku powstało Towarzystwo Przyjaciół Chóru UW i zespół Amici Canentes, nie mogło zabraknąć w tym gronie Kazia. Był nie tylko chórzystą, znakomitym basem, ale też instruktorem, dyrygentem i duszą zespołu. Dał się poznać jako znakomity organizator imprez podczas wyjazdów, a także kronikarz chórowych wydarzeń. Podczas spotkań integracyjnych w Bachotku w latach 2004-2005 prowadził próby i dyrygował Chórem na koncertach w kościele w Pokrzydowie. W Bachotku był organizatorem regat kajakowych, co stanowiło nie lada atrakcję, z nagrodami dla zwycięzców. Opisał to w pełnych humoru wspomnieniach. Jakże ciekawe i pełne dowcipu są relacje Kazia z wyjazdów do Bachotka w 2004 roku i do Siennicy w 2005 (dostępne na stronie TPChUW w zakładce Archiwum). 

Był Honorowym Członkiem Chóru Akademickiego UW oraz Towarzystwa Przyjaciół Chóru UW. 

Jeszcze nie tak dawno brał udział w licznych koncertach Chóru Amici Canentes, m.in. w czerwcu 2010 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim przy pl. Małachowskiego w koncercie trzech chórów UW i we wrześniu 2010 w Brwinowie. 

Będzie nam Go bardzo brakowało. Był dobrym, szlachetnym Człowiekiem o niezwykłym poczuciu humoru. Będzie brakowało nam Jego wielkiej serdeczności i optymizmu, muzycznej wiedzy i kompetencji, którymi wzbogacał naszą chóralną społeczność. 

Drogi Kaziu! Postaniesz na zawsze w naszych sercach i w naszej pamięci! 

Żegnaj, Drogi Przyjacielu! 

Zespół Towarzystwa Przyjaciół Chóru Uniwersytetu Warszawskiego
i Chóru Amici Canentes
(M.L.)